Telefon
WhatsApp
Keşan TSO ile Keşan M.E.M., Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzaladı

 

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü imzaladı.

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İş Gücü Piyasasını Destekleme Hibe Programı (NEET PRO)” kapsamındaki Gençlerle Birlikte Güvenli Geleceğe Yürüyoruz Projesi için Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü’nü Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz birlikte imzaladılar. Toplantıya, Keşan TSO Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, Halkla İlişkiler Sorumlusu Nur Kalıntaş ve AB Proje Koordinatörü Pelin Konar da katıldı.

BAŞKAN ŞAPÇI: “AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİMİZ İLE BÖLGEMİZ EĞİTİMİNE BÜYÜK ÖLÇÜDE KATKI SAĞLIYORUZ”

Toplantı sonrasında konuya ilişkin açıklama yapan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, şunları söyledi: “Keşan TSO olarak bölgemizde en aktif Avrupa Birliği projeleri üreten kurumlardan birisiyiz. Yönetim olarak eğitime daima önem veriyoruz, gençlerimizin güncel sektörleri tanımasını en güncel teknolojiler ile eğitim almasını sağlamak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Avrupa Birliği projelerimiz ile bölgemiz eğitimine büyük ölçüde katkı sağlıyoruz. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imzalarını atmış olduğumuz Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolümüz ile öncelikle ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerimiz için oldukça katkı sağlayıcı olan AB Projemizin bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu proje ile gençlerimizin muhasebe eğitimi, web tasarım eğitimi ve CNC makine eğitimi almalarını sağlayarak, bu sektörlerde bulunan personel istihdam etmek isteyen işletmelerimize, eğitimlerimize katılan gençlerimiz ile katkı sağlayacağız. Bu eğitimleri alan gençlerimiz umuyorum ki artık iş arayan değil, aranan konumda olacaklardır. Keşan TSO Yönetimi olarak AB Projelerimiz ile bölgemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz protokolün, Odamıza, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve bölgemiz eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!