Telefon
WhatsApp
Keşan TSO İletişim ve Takım Çalışması Kurumsal Eğitimi

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Teknik Destek Programı-01 kapsamında kabul edilen “Keşan TSO İletişim ve Takım Çalışması Eğitimi ile Kurum İçi Verimlilik ve İşbirliğini Arttırma Projesi” eğitimleri 15-20 Aralık 2023 tarihlerinde Prof. Dr. Erhan EROĞLU’nun eğitmenliği ile Keşan TSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Keşan TSO tarafından yapılan açıklamada, konuyla ilgili olarak şu bilgiler verildi:

“Trakya Kalkınma Ajansı'nın Teknik Destek Proje Desteğiyle gerçekleştirilen eğitimler kapsamında etkili iletişim, takım çalışması ve kişisel eğitim alanlarında yetkin, kaliteli ve verimli akademisyen tarafından Odamız bünyesinde çalışan 12 personele teorik ve uygulamalı olarak eğitimler verildi. Gerçekleştirilen etkili iletişim ve takım çalışması eğitiminde kişileri anlamada yapılması gerekenler uygulamalı bir biçimde anlatıldı. Eğitim kapsamında öğrenilebilir ve geliştirebilir yetkinlikler çerçevesinde kelimelerin gücüne değinildi. Personellerin hem çalıştıkları kurum içinde hem de özel yaşamlarındaki insan ilişkilerinde yaşadıkları iletişim sorunlarını ve bu sorunlara yönelik çözümleri saptamalarına yardımcı olundu. Düzenlenen eğitimden hareketle iş ortamındaki ilişkilerin geliştirilerek organizasyonel verimliliğin artırılması için de planlamalar yapıldı. Odamızda  çalışanlarının hem kişisel hem de mesleki gelişimine katkı sağlandı. Bu eğitim sayesinde ‘Daha Etkili ve Uyumlu Çalışanlar’, işbirliği içinde daha iyi fikirler üretecek ve toplumun gelişimine katkı sağlayacaktır.

Ayrıca, personel arasında etkili iletişimin ve saygının artmasını destekleyerek, toplumsal düzeyde iletişim ve işbirliği kültürünün güçlenmesine katkı sağlamıştır. Oda personelinin ve kurumun gelişimi için İletişim Becerilerini Güçlendirmek, Takım Çalışmasını Teşvik Etmek, Çatışma Yönetimini Geliştirmek, Motivasyonu Artırmak, Verimliliği ve Performansı Yükseltmek, Adaptasyon, Yaratıcılık ve İnovasyon vb. unsurlar ile ilgili detaylı bilgi verildi. Verilen bilgiler sonucunda kişiler arası ilişkilerin ve kurum içi iletişimin insan odaklı hale gelmesi ve sağlıklı iletişimde işbirliği ortamları oluşturulması hedeflenmiştir. Personelin gelişmesi ve geliştirilmesi ile birlikte oda üyelerine verilen hizmet kalitesi verimliliği arttırıldı.  Böylece, oda üyelerimizin memnuniyeti üst seviyelere taşındı. Olası kriz durumlarında; personeller, çeşitli çatışma durumlarını daha etkili bir şekilde yönetmeyi öğrendi. Bu durum, iş yerinde olumsuz etkileri azaltırken daha yapıcı çözümler üretilmesine yardımcı oldu. Eğitim sonrası kazanılan becerilerin sürdürülebilir olması, katılımcıların gelecekte de bu becerileri geliştirmeye devam edebilecekleri anlamına gelir. Bu eğitimle sadece 12 personele eğitim vermekle kalmayıp onların kişisel hayatlarına da dokunuldu ve böylece çarpan etkisi daha büyük kitleye ulaşım sağlandı. Uzun vadede daha başarılı ve mutlu bireylerin yetişmesini destekleyecek planlamalar yapıldı.”

 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!