Telefon
WhatsApp
Malkara Belediyesi, Kent A.Ş.’deki sürekli işçilerine ek zam yaptı

 

Malkara Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında Malkara Belediyesi  Belde Kent A.Ş.’de görevli sürekli işçiler için imzalanan toplu sözleşmeye ilaveten, ek protokol, 26 Eylül 2023 Salı günü imzalandı.

İmza töreninde, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ünal Akkaya, DİSK Genel-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Işık, Şube Sekreteri Harun Mamuk, Şube Saymanı Erdoğan Serdal, DİSK Genel İş Malkara Belde Kent A.Ş. İşyeri Baş Temsilcisi Rıdvan Akkaya, DİSK Genel İş Malkara Belde Kent A.Ş İşyeri Temsilcileri Hazal Şeker ve İsmail Arslan yer aldı.

İmzalanan ek protokolün ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon ve ekonomik daralmaya kayıtsız kalamadık. Gün geçtikçe zorlaşan hayat şartlarını bir nebze olsun azaltmak ve işçilerimizin üzerindeki ekonomik baskıyı ortadan kaldırmak amacıyla Malkara Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren Malkara Belde Kent A.Ş. şirketindeki sürekli işçilerimizin maaşlarına zam gerçekleştirdik. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar ve enflasyon baskısını en fazla yaşayan emekçilerimizin şartlarında iyileştirme içeren ek protokolün tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!