Telefon
WhatsApp
Müftü Raşit Efendi ölümünün 95. yılında anıldı

 

Keşan’ın ilk belediye başkanı olarak kabul edilen Müftü Raşit Efendi, ölümünün 95. yılında, Keşan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle mezarı başında anıldı.

Tepe Mezarlık’ta gerçekleştirilen törene Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu, Müftü Raşit Efendi’nin yakınları, Raşit Efendi İlkokulu Müdürü Bülent Erkul ve okul aile birliği üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Müftü Raşit Efendi’nin mezarı başında Saat 11.00 sıralarında başlayan anma töreninde konuşan Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’ne emek vermiş eski başkan ve meclis üyelerini anma geleneğini devam ettirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “Bilindiği üzere Raşit Efendi; Balkan Savaşlarından önce müftülük görevi için Keşan’a gelmiştir. Gelişinin ardından da Trakya Bölgesi’nin kaderini etkileyen tarihsel olaylarda önemli rol oynamıştır. Dini görevinin yanısıra Milli Mücadele döneminde de vazifelerde bulunmuştur. Keşan’ımıza ve ülkemize üstün hizmetleri geçmiş merhum Müftü Raşit Efendi’yi saygı ve minnetle anıyoruz. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyor, Allah'tan rahmet diliyorum.”

Konuşmaların ardından Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu tarafından dualar okundu.

 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!