Telefon
WhatsApp
Şarköy'de 8. Uluslararası Resim Sempozyumu gerçekleştirildi

 

Şarköy Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası 8. Resim Sempozyumu, Şarköy Kent Müzesi’nde gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 20 ressamın katıldığı sempozyumda, biribirinden güzel eserler sanatseverler ile buluştu. Katılımın yüksek olduğu sempozyumda, ressamlar kendilerine ait eserleri, ziyarete gelen misafirlere ve vatandaşlara tanıttılar. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı sempozyumda, keyifli vakit geçiren misafirler ve vatandaşlar, bu güzel etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Alpay Var’a teşekkürlerini ilettiler. Şarköy Belediyesi, gerçekleştirdiği bu büyük organizasyonla, kültür ve sanata verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Kültür ve sanata dair etkinliklerin gelecek senelerde de devam edeceği belirtildi.

KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ŞARKÖY’DE ATIYOR

Resim sempozyumundaki sanat eserlerini ve Kent Müzesi’ndeki tarihi eserleri aynı anda görebilme imkânı bulan ziyaretçiler, kültür ve sanat dolu bir gün geçirdiler. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışından katılan; Derya Avcı, Kenan Şahin, A. Eser Köprülü, Cenap Ceylan, Kudret Pekcan, Nazende Yücel, Dilara Karanfil, Ersin Aydın, Prof. Bahattin Onbaşı, Tatiana Kirillova, Fawaz Arnaout,  Asem Kofahi, Hikmat Kofahi, Golchin Javiddost, Dr. Khalil Kofahi, Prof. Hajrush Fazlıu, Vladimir Opera, Maya Opera, Resul Alizade ve İfigeneia Vastari olmak üzere toplam 20 sanatçı, değerli eserlerini sergilediler. Belediye Başkanı Alpay Var’a, kendisinin portre ve karakalem çalışmalarını hediye eden sanatçılar, Belediye Başkan Yardımcısı Gülten Yanık’a da tablo hediye ederek, bu güzel güne bir anı bıraktılar. Belediye Başkanı Alpay Var tarafından sempozyuma yurt içi ve yurt dışından gelen tüm sanatçılara katılım belgesi verildi. Sempozyuma gelen misafirler ve vatandaşlar, bu keyifli ve renkli etkinliğin mimarı Belediye Başkanı Alpay Var’a teşekkürlerini iletirken, “Şarköy’ün kültür ve sanat alanında ilerlemesi, yurt içi ve yurt dışında da adının duyulması bizleri çok mutlu ediyor” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

BAŞKAN VAR: “KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ İLE DE ADIMIZDAN SÖZ ETTİRİYORUZ’’

“Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünden yola çıkarak, Şarköy’ümüzü bir kültür sanat kenti yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” diyen Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, “Şarköy Belediyesi olarak, kentimizde gerçekleştirdiğimiz birçok kültür sanat etkinlikleri ile misafirlerimize ve vatandaşlarımıza güzel bir değişim yaşattık. Bugün Uluslararası 8. Resim Sempozyumu’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sanatseverlerimizi ve sanatçılarımızı biraraya getirerek keyifli bir atmosferin içinde olduk. Yurt içi ve yurt dışından gelen kıymetli sanatçılarımızın biribirinden güzel eserlerini görebilme fırsatı bulduk. Kıymetli ressamlarımızın hazırlamış olduğu el emeği hediyeleri beni çok mutlu etti. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güzel sanat etkinliğimize ilgi gösteren vatandaşlarımız ve misafirlerimizden çok güzel geri dönüşler aldık. Vatandaşlarımızdan gelen memnuniyet ifadelerini duymak yeni etkinliklerimizde bizim için motivasyon kaynağı oluyor. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışından gelen tüm sanatçılarımıza katılım belgelerini takdim ederek bir kez daha teşekkür ettik. Bu duygu ve düşüncelerle, Şarköy’ümüzü her alanda geliştirmeye ve değiştirmeye devam edeceğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Güzel Şarköy’ümüz ve içinde yaşayan kıymetli hemşehrilerim her şeyin en iyisine, en güzeline layık.” dedi.

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!