Telefon
WhatsApp
Tekirdağ Büyükşehir’den, Cumhuriyet’in 100. Yılında Fotoğraf Sergisi ve THM Konseri

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet ve Atatürk Fotoğraf Sergisi ile Kahramanlık Türküleri Konseri düzenledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, ebedi önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet temalı fotoğraflar sergilenirken, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından verilen Kahramanlık Türküleri Konserinde milli duygular doruğa ulaştı. Vatandaşların ellerindeki bayrakları sallayarak şarkılara eşlik ettiği konser sonunda Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları ayakta alkışlandı.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ’MİZİN 100. YILINI GURUR İÇERİSİNDE KUTLUYORUZ”

Programda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ata’mızın en büyük eseri ve mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Özgür, bağımsız ve demokratik cumhuriyetimiz, ulusal egemenliğimizin temelidir. Cumhuriyet, ulusumuza eşitliği, adaleti, çağdaşlaşmayı, barışı, aydınlanmayı, hukuk güvencesini, eğitim hakkını, zenginlik ve refahı getirmiştir. Bizler özgür, mutlu, güvenli ve onurlu bir şekilde yaşayabiliyorsak, bunu Cumhuriyet’e borçluyuz. Ata’mızın büyük emanetini gelecek nesillere en iyi şekilde devretmek tarihi görev ve sorumluluğumuzdur. Bu bilinç içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. yılını gurur içerisinde kutluyoruz. “Cumhuriyet ve Atatürk Fotoğraf Sergisi” ve “Kahramanlık Türküleri Konseri” ile cumhuriyet coşkusunu yaşamaya başladık. Tüm Tekirdağ halkını 29 Ekim 2023 Pazar günü Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak olmak üzere tören, etkinlik ve konserimize davet ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın 29 Ekim, yaşasın Cumhuriyetimiz, yaşasın büyük Atatürk! Daha nice 100 yıllara!…” diyerek sözlerini noktaladı.

Başkan Kadir Albayrak’ın ardından bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk de programda emeği geçen herkese teşekkür ederek tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Sergi ve konser programına Vali Recep Soytürk ve Başkan Kadir Albayrak’ın yanısıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, daire başkanları, şube müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!