Telefon
WhatsApp
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Keşan TSO’nun YÖREX standını ziyaret etti

 

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) ve Uzunköprü TSO işbirliğinde 2-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında yerini aldı.

Antalya TSO, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ve TOBB destekleri ile hayata geçirilen fuarda Keşan TSO ve Uzunköprü TSO tarafından tescilli Coğrafi İşaretli ürünler ve başvuru aşamasındaki yöresel ürünler ziyaretçilere tanıtıldı.

ANFAŞ fuar merkezinde gerçekleştirilen fuara; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Uzunköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akalın, Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Ataklı, Gürcan Özkul, Meclis Üyesi Mustafa İşçimen, Genel Sekreter Erdem Başak, Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu ve Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır katıldı. Düzenlenen fuar kapsamında Türkiye’nin birçok oda ve borsa, kalkınma ajansları, kooperatifleri, üretici birlikleri ve özel firmalar olmak üzere 500’ün üzerinde stant yer aldı.

Fuar açılışına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış ve başvuru aşamasında olan yöresel ürünlerin tanıtıldığı ve sergilendiği Keşan TSO ve Uzunköprü TSO standını ziyaret etti.

ATAKLI: “COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZ DÜNYA ÜZERİNDE EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN, DEĞERİ PAHA BİÇİLMEZ ÜRÜNLERDİR”

Antalya’da gerçekleştirilen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sonrasında düşüncelerini dile getiren Selçuk Ataklı şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin 7 harikası olarak adlandırdığımız doğası, havası, yemeği, kültürü ile ünlü birbirinden eşsiz ve benzersiz 7 bölgemiz bulunmaktadır. Her yıl düzenli olarak yapılan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında da bu bölgelerde yetiştirilen ve yapılan yöresel ürünler binlerce ziyaretçiye sunulmaktadır. Biz de Keşan TSO ve Uzunköprü TSO olarak 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda bölgemizi ve yöresel ürünlerimizi tanıtmak için yerimizi aldık. Fuar kapsamında dört gün boyunca Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış; İpsala Pirinci, Siğilli Bamyası, Keşan Satır Etimizi ve coğrafi işaret alma sürecinde olduğumuz; Mahmutköy Kuru Fasulyesi, Çeribaşı Kirazı, Mecidiye Kavunu, Keşan Ciğer Sarması gibi birçok yöresel ürünümüzün tanıtımını yaptık. Bölgemizde hasadı kısa süre önce yapılmış olan sofraların birincisi İpsala Pirinci’mizi standımıza gelen ziyaretçilerimize dağıttık. Bölgemizin havası, suyu ve toprağı ile yetiştirilen coğrafi işaretli ürünlerimiz dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan, değeri paha biçilmez ürünlerdir. Keşan TSO olarak coğrafi işaretli ürünlerimize ve başvuru aşamasında olan ürünlerimize sahip çıkıyor, marka bilinirliğini arttırmak için yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl düzenlenen YÖREX Fuarı’na katılarak, bölgemizin duyulmasına ve markalaşmasına katkı sağlıyoruz. TOBB desteğii ile hayata geçirilen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda Türkiye genelindeki birçok oda ve borsa yer aldı. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun standımızı ziyaretinde, bölgemizin coğrafi işaretli ürünleri ve başvuru aşamasındaki yöresel ürünlerini tanıtarak bilgiler verdik. Bölgemizin coğrafi işaretli ürünlerinden hazırladığımız hediyemizi TOBB Başkanımıza takdim ettik. Keşan TSO olarak nazik ziyaretlerinden ve her daim odamıza verdiği desteklerinden dolayı TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz.” dedi.

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!